Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Domagoj Antolić, Eduardo da Silva - fot. Woytek / Legionisci.com
Domagoj Antolić, Eduardo da Silva - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 4 stycznia 2018 r. godz. 12:41

Antolić i da Silva o przejściu do Legii

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Wybrałem Legię, bo to klub z tradycjami, najlepszy w Polsce, znany w Europie. Jestem głodny sukcesów i gry. Zawsze grałem na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo, znam Romeo Jozaka, on zna mnie od wielu lat. Mamy szansę stworzyć razem projekt z sukcesami. Miałem kontakt z trenerem Jozakiem kilka dni temu. Wszystko poszło bardzo szybko - mówi Eduardo da Silva.

fot. Woytek / Legionisci.com

- Myślę, że podjąłem słuszną decyzję. Chyba grałem nawet kiedyś przeciwko Legii podczas meczu sparingowego w trakcie zimowych przygotowań. Wiem, że w Polsce jest kilka bardzo dobrych zespołów, że gra się fizycznie, siłowo. Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Ostatnio nie grałem, bo taka była decyzja trenera. Sezon w Brazylii zakończyłem 10 grudnia i cały czas trenowałem. Mogę zapewnić, że będę gotowy do gry, jak zawsze.

- Dlaczego wybrałem Legię? Grałem w Chorwacji przez 10 lat. Potrzebuję nowych wyzwań. Legia to wielki klub, ze wspaniałymi kibicami. Ambicje są wielkie i ja to kocham - mówi Domagoj Antolić.


fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (76)

eustachy, 04.01.2018 12:52:40 - *.adsl.inetia.pl

zaczyna sie coś dziać...

oLaf, 04.01.2018 12:57:37 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

i super, niech gra a dla płaczków powiem: na pewno ma CV lepsze niż rok temu Ofoe ! : )

Niech przychodzą ludzie z techniką, moga być dziadki bo na małolatów bez techniki i zagubionych na boisku (np. Mączyński) to już nie mogę patrzeć!!!

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 04.01.2018 13:00:05 - *.tvp.pl

Logika prezesa Miodka:

"odmładzamy zespół" - więc bierzemy 27-mio i 34-latów
"więcej Polaków" - więc bierzemy dwóch Chorwatów (no dobra, jeden pół Chorwat-pół Brazylijczyk), a za chwilę weźmiemy trzeciego (Vesović), chcemy pozbyć się Polaków (Jędza, Pazdan, Mączyński, Kopczyński)
"bierzemy piłkarzy gotowych od razu do wzmocnienia 1. składu" - Eduardo nie grał w piłkę od lipca 2017, jego forma fizyczna i sportowa to jedna wielka niewiadoma! Z "wraków" sprawdził nam się tylko dużo młodszy Vadis, Berto, Necid, Chukwu, wcześniej Nacho Novo itp...

Ale już mnie to przestaje dziwić, każdą deklarację Miodka można traktować jako przeciwność planowanych działań....

Juri, 04.01.2018 13:06:38 - *.centertel.pl

Walczymy o mistrzostwo i puchar Polski !
Tu jest Legia Warszawa.

bubu, 04.01.2018 13:08:12 - *.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dobre.Heeee

Do Szacunek dla Trenera Magiery, 04.01.2018 13:13:48 - *.play-internet.pl

Tylko że jak Legia zacznie wygrywać i te wraki będą grać tak jak trzeba to będziesz mowil jaki to Mioduski jest dobry... Dobrze że się coś dzieje i transfery na ta chwilę są przemyślane więc jak masz płakać to wgl nie pisz...

Mariano, 04.01.2018 13:21:38 - *.162

Odp... się od Prezesa, widać, że robi co może żeby był mistrz w tym roku. Ma trenera ze znajomosciami na rynku Chrowackim to według Was ma kupować w Chinach? Piłkarze z nazwiskami za niewielkie pieniądze. Spraowadzeni na początku okienka a nie na końcu jak zawsze. Sprawdzą się super. Nie sprawdzą i tak bedą kosztować razem mniej niż jeden DCC w którego były Prezes B.L nadal wierzy.

LG, 04.01.2018 13:39:11 - *.static.chello.pl

To ten Eduardo z Arsenalu?

syjon, 04.01.2018 13:41:37 - *.opera-mini.net

coś się dzieje ... na ocenę zimowych transferów jeszcze przyjdzie czas ... teraz wypada zachować spokój i czekać na kolejne wzmocnienia ...
(L)
Legia się zbroi i się zmienia ...

lja, 04.01.2018 13:45:31 - *.centertel.pl

skoro tak wszyscy narzekają że nie Polacy że za starzy. To może zostańmy przy Kucharczyku, Czerwińskim, Broziu, Niezgodzie, Kopczyńskim w końcu to Polskie gwiazdy. Będziemy wtedy bić się jak równy z równym z taką sandecją.

Pó(L)noc, 04.01.2018 13:45:41 - *.156

Zgadzam się z oLafem, lepiej oglądać 'dziadków' typu Eduardo niż młodych typu Niezgoda. Toć to jakby inny sport oglądać. W końcu trochę prawdziwej Piłki będzie w tej lidze.
#szacunek dla.... - ja rozumiem obecne ruchy zarządu. Nie można w obecnej sytuacji kadrowej i finansowej, pozostawionej po poprzednikach, trzymać się wyznaczonej drogi odmładzania składu. Najpierw trzeba 'wyjść na prostą', a takie transfery są idealne, aby podnieść jakość i pewnie mentalność drużyny za nieduże pieniądze jak mniemam.
Także mam 100% poparcia dla obecnej polityki i nie uważam aby ktoś nie dotrzymywał swoich deklaracji. Jak dla mnie robią wszystko co mogą na dzień dzisiejszy aby Legia wróciła na odpowiednie tory.

Do L.G., 04.01.2018 13:47:57 - *.centertel.pl

Nie, nie ten sam :) Tamten miał chyba 26 lat :) :) :)

Matt, 04.01.2018 13:48:41 - *.229

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wzmocnienia teoretycznie do 1. składu są zrobione przed startem przygotowań do rundy wiosennej. To też jest bardzo duży plus nowej polityki transferowej. Jak ktoś się nie sprawdzi przez całą rundę nie będzie gdybania.

Jak dla mnie mogą zatrudniać 70-latków, z dwiema lewymi nogami i z księżyca, jeśli tylko będą mogli grać i będą wygrywać mecze.

Jacek, 04.01.2018 13:53:34 - *.centertel.pl

Głęboko wierzę, ze zimowe transfery spowodują, że Legia zdobędzie mistrza i puchar i awansuje jesienią do pucharów UEFA. Mam zaufanie do sztabu i własciciela klubu. Jestem przekonany, że jakosc gry i poziom piłkarski usatysfakcjonuje nas wszystkich. Czekam z niecierpliwoscią na dalsze zimowe transfery. Jak na chwile obecną jest pod tym względem super.

@rek do SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 04.01.2018 13:56:43 - *.dynamic.chello.pl

Kolego, ja także wiem, iż z czasem trzeba stawiać na młodych i zdolnych zawodników z całej Polski, aby przeszli odpowiednie szkolenie w Piłkarskiej Akademii (L)egii i za kilka lat zasilali szeregi pierwszej drużyny (L)egii...

Ale żeby do tego doszło potrzebne są właśnie takowe transfery, jak Antolić, Vesović czy Eduardo da Silva... Bo te "znane" nazwiska przyciągną zdolną młodzież z całej Polski do Akademii (L)egii... Bo rodzice tychże młodzików chętniej podpiszą umowy/kontrakty swoich pociech z k(L)ubem, gdzie występuje taki Eduardo da Silva... Po wydarzeniach "parkingowych" (czytaj: latające liście) wielu z rodziców miałoby obawy podesłać swoich zdolnych chłopaków do Akademii (L)egii... Teraz te transfery marketingowo bardzo mocno poprawią wizerunek (L)egii... A taki Eduardo da Silva da z siebie znacznie więcej jakości na boisku, niż wielu innych grajków z polskiej ekstraklasy... Powinno być dobrze... Pozdro (L)

hassek, 04.01.2018 13:59:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A ja mam pytanie do wszystkich tych którzy tak narzekają że Eduardo ma lat 35. Ile lat miał, przychodząc do Legii Lijuboja? I ile ten zawodnik dał Legii Warszawa?

imchotep, 04.01.2018 14:03:37 - *.fttx.telefonserwis.pl

Fajnie:)Bardzo się cieszę, ale.....nie popadam w jakiś wielki huraoptymizm. Wszystko zweryfikuje boisko i rozgrywki. Pozytywne jest to że Legia chce mieć wszystkich nowych zawodników od początku przygotowań i takie działania są podejmowane. To bardzo cieszy bo będzie czas na zgrywanie i ustabilizowanie składu przed rozgrywkami. Natomiast z pochwałami wstrzymałbym się jeszcze przez jakiś czas. Nazwiska nie grają. Eduardo najlepsze lata ma za sobą, jednak myślę, że Legii się przyda i kilka - a mam nadzieję że kilkanaście - bramek dołoży. Oprócz tego Niezgoda będzie miał się od kogo uczyć. Co do Antolica to uważam że z pewnością będzie wzmocnieniem bo skoro rozgrywa się ponad 200 spotkań i jest się kapitanem to nie przez przypadek. Mówi się o Vesovicu - skoro jest reprezentantem Czarnogóry to wydaje mi się, że na to zasługuje. Swoją wartość jednak musi udowodnić w Legii, bo nikt go oceniał nie będzie przez perspektywę reprezentacji. Ciekawe co z Pazdanem, bo to też ważna sprawa. Jeśli zostaje to niech daje z siebie wszystko a jak odchodzi to jak najszybciej rozwiązać sprawę z jego następcą. To bardzo newralgiczna pozycja i jeśli faktycznie Legia ma przegrywać bo błędach obrońców bo są niezgrani to niech tak się dzieje w sparingach a nie w meczach o stawkę. Martwi mnie jedynie trochę że nowi zawodnicy to obcokrajowcy. Trochę mogą być zachwiane proporcje między Polakami a obcokrajowcami. U Wdowczyka była kolonia brazylijska i serbska a jak się skończyło to pamiętamy. Oby tak nie było i tym razem. Lepiej dmuchać na zimne, ale podkreślam raz jeszcze, że cieszę się z transferów, w huraoptymizm nie popadam. Z niecierpliwością czekam na weryfikację tych transferów w meczach o stawkę.

Roman, 04.01.2018 14:08:35 - *.wpia.uw.edu.pl

idąc tym tropem to już kilka gwiazd rozważa koniec kariery i przeniesienie się do Ligi Amerykańskiej / USA - moze zanim podejmą decyzję to da się ich skusić na sezon w Legii ????

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 04.01.2018 14:19:12 - *.tvp.pl

Na szczęście w tym kraju jeszcze mogę pisać co i kiedy mi się podoba. Jak się komuś nie podoba, to niech nie czyta.

Ja nie jestem chorągiewką na wietrze żeby zmieniać zdanie co dwie minuty. Staram się zawsze wyważyć opinię i interesują mnie głównie fakty. A fakt jest taki, że od dłuższego czasu działania prezesa Mioduskiego mi się nie podobają. Legię mam w sercu, i właśnie dlatego patrzę na działania zarządu z dużą czujnością.

Oczywiście życzę Eduardo 10 albo i 15 goli na wiosnę, natomiast nie zmieni to mojej opinii, że prezes Mioduski mówi jedno a robi całkiem co innego.

Do L.G., 04.01.2018 14:23:40 - *.134

nie z Arsenalu tylko z dvpy.

Dedi, 04.01.2018 14:30:30 - *.opera-mini.net

Może być tylko lepiej teraz w Legii.!

Tylko w Legii chcą grać takie nazwiska
nawet lekko upadłe. Do Lecha by nie
przeszedł bo wie że zero szans na Ligę
mistrzów.

eMGie, 04.01.2018 14:30:59 - *.play-internet.pl

Wiekszosc z was narzeka ze w skladzie gra za malo polskich pilkarzy... A jak graja polacy to lawina krytyki i fala hejtu! Malarz be Broz be Kopczynski Maczynski Kucharczyk Niezgoda BEE!!! Kogo byscie chcieli w Legii bylego wislaka poloniste wtedy bedzie cacy?! Poczekajcie na rozwoj akademii to wtedy jeszcze zatesknicie za transferami zagranicznych dziadkow. Pozdro

Arek, 04.01.2018 14:31:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to nic innego nie zostaje, jak życzyć powodzenia! @lg, tak.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 04.01.2018 14:34:57 - *.tvp.pl

Na szczęście w tym kraju jeszcze mogę pisać co i kiedy mi się podoba. Jak się komuś nie podoba, to niech nie czyta.

Ja nie jestem chorągiewką na wietrze żeby zmieniać zdanie co dwie minuty. Staram się zawsze wyważyć opinię i interesują mnie głównie fakty. A fakt jest taki, że od dłuższego czasu działania prezesa Mioduskiego mi się nie podobają. Legię mam w sercu, i właśnie dlatego patrzę na działania zarządu z dużą czujnością.

Oczywiście życzę Eduardo 10 albo i 15 goli na wiosnę, natomiast nie zmieni to mojej opinii, że prezes Mioduski mówi jedno a robi całkiem co innego.

Bear, 04.01.2018 14:58:37 - *.88.ipv4.supernova.orange.pl

Myślę że to będą bardzo duże wzmocnienia..
Eduardo co prawda ma już 34 lata, ale przypomnijcie sobie Ljuboje i myślę że to wystarczy. Wydaje mi się też że Eduardo to piłkarz jeszcze większej klasy niż Ljuboja.
Co to Antolicia to widziałem go jedynie w filmach na youtube, ale wygląda również bardzo ciekawie...
Myślę że będzie bardzo bardzo dobrze.

mG, 04.01.2018 15:14:03 - *.2

Powodzenia !

Zdrowia i sukcesów w Legii!

maniek, 04.01.2018 15:15:20 - *.dynamic.chello.pl

podobnie wypowiadał się Hildeberto i Paquato

Cch, 04.01.2018 15:21:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ciekawe czemu nie podali kontraktu Eduardo. Jak za śrubki to moze byc. Pod warunkiem ze to juz ostatni emeryt, bo atak nie wyglada mlodo: eduardo, rado,hama ..

MIETEK, 04.01.2018 15:33:54 - *.235

MAJAC 35 LAT TO MARZENIA DLA PIŁKARZA PRZYJSC DO TAKIEJ LEGII. POKOPAĆ TROCHE, ZGARNAĆ KOPE SIANA. TEŻ BYM TAK CHCIAŁ:)

Rychu, 04.01.2018 15:52:32 - *.play-internet.pl

Gitara. Jeszcze niech Vesovic przyjdzie i jakiś dobry stoper i prosta droga do mistrza.

Darek , 04.01.2018 15:57:48 - *.dynamic.kabel-deutschland.de

Ostatnio wydawalismy duzo pieniedzy na pilkarzy ktorzy nic Legii nie dawali.Necid,Chukwu,Berto.Oby nowi pilkarze nie byli tylko obciazeniem budzetu.
Powodzenia.
Mam nadzieje ze to nie koniec wzmocnien.

Guma, 04.01.2018 16:08:07 - *.play-internet.pl

Oby Radovic jeszcze wrocil po kontuzji z forma to bedzie cacy ;)

mietek, 04.01.2018 16:13:14 - *.internetia.net.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: Tak, żeby tylko wyprostować fakty.

Sprowadziliśmy tylko jednego Chorwata, bo Eduardo ma tylko obywatelstwo, ale jest Brazylijczykiem (tak samo jak Olisadebe czy Roger nigdy nie będą Polakami mimo obywatelstwa).

I wcale nie mamy planu na sprowadzenie "trzeciego" - Vesović jest Czarnogórcem. To jest dumny naród i mówienie o nim, że to Chorwat, to jakby o Słowaku powiedzieć, że Pepik.

A co do Polaków w składzie... Pewnie wielu by chciało polskiej Legii jak za dawnych lat, ale teraz trzeba się skupić na tym, żebyśmy mieli dobrych zawodników - bez zaglądania w paszporty. A jak już zaczniemy dominować w kraju (zgodnie z planami jeszcze Leśnego), to wtedy może się nam uda skład "spolszczyć".

@ @rek: Wiesz, po ostatnim oknie transferowym (za które odpowiada w całości prezes - to fakt) jestem dość ostrożny, bo zbyt wiele było rozczarowań. W zasadzie to po ostatnich dwóch oknach transferowych. Dlatego nie zamierzam hejtować nowych zawodników, ale też ręce na kołdrę - bez zbytniej podniety. Już przerabiałem "ekscytację" transferami Nacho Novo, Ismaela Blanco czy Bruno Łazęgi... eee, sorry Mezengi - a jaka potem była bida z nędzą, to każdy widział.

do cCh, 04.01.2018 16:27:47 - *.hss.com

Tu nie podali ale w innych mediach podali ze rocznie dostanie 400k E

ostet, 04.01.2018 16:39:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawe czy wiedzą jakie drewna są w Legii i jak zobaczą co prezentują Fatalczyk i Kopczyński to zwątpią w słuszność transferów chyba że Romeo uwolni Legię od tych fatalnych graczy i pogoni ich w zimie z klubu na co czekają kibice

d2b90, 04.01.2018 16:53:44 - *.centertel.pl

Jak widac wszyscy woleli jak zewlakow robil transfery po ltorych wszyscy trzealij portami albo jak magiera stawial na kopczynskiego...

xaxa, 04.01.2018 17:01:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

rewelacyjna średnia wieku - Jodla, Malarz, Eduardo, Pazdan, Dąbrowski, Stiz haha

Legionista, 04.01.2018 17:02:22 - *.226

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 100 % poparcia!! Antolić może wystrzelić i ma dobry wiek to gry, ale sprowadzenie Eduarda to tak jakby Legia fundowała dom seniora..

Dedi, 04.01.2018 17:03:37 - *.opera-mini.net

A będzie nowy bramkarz? Za Malarza.

imchotep, 04.01.2018 17:14:41 - *.fttx.telefonserwis.pl

@mietek
Masz 100% racji. Z resztą napisałem wcześniej, że fajnie iż transfery są dopinane na początku okienka a przed startem przygotowań, ale bez zbytniej podniety. Boisko zweryfikuje wszystko. Martwi mnie mała ilość Polaków, ale po przeczytaniu Twojego komentarza uważam iż masz rację. Trzeba mieć dobrych zawodników i dominować a później "spolszczyć". Zobaczymy co z tego wyjdzie.

@rek do mietek, 04.01.2018 17:38:59 - *.dynamic.chello.pl

Wiesz brachu, może i za te 2 okienka transferowe odpowiada prezes, ale pamiętaj, kto tak naprawdę maczał w tych nieudanych transferach swoje brudne łapska (vide: BBŻ)...

Co do obecnych transferów, a w szczególności co do Eduardo da Silvy, to mam takie przypuszczenie, iż sam fakt pojawienia się EdS w (L)egii może wyzwoli w Kuchym, Hamie, Sadiku czy Pasquato dodatkowe pokłady ambicji i walki... A do tego EdS będzie dla takiego Michalaka, Szymańskiego czy Niezgody pewnego rodzaju wzorem do naśladowania (w pozytywnym tego słowa znaczeniu...) Ja też nie jaram się "piłkarsko" EdS na maxa, ale społecznie i marketingowo to zajebiście dobry ruch... Mam takową cichą nadzieję... Pozdro (L)

Do ostet, 04.01.2018 17:45:11 - *.centertel.pl

Kibice czekają zebys w koncu zamilkł i hejtował na bułgarskiej.

Zlb , 04.01.2018 18:14:51 - *.centertel.pl

Ludzie wy siebie slyszycie? Legia sprowadza Eduardo, i placz? Messiego może kur... chcecie? Antolic, kapitan Dynama, słabo?

Bartas, 04.01.2018 18:24:31 - *.85-237-187.tkchopin.pl

Zaczyna się ciekawie :) jeszcze Wolski do nas ( ciągle brakuje klasycznej 10), no skrzydła przydałoby się wzmocnić bo kuchy sam nie da rady :) i chociaż 1 stoper :) panowie ze sztabu mają dużo pracy a czasu mało by w maju znów świętować :) Nie poddawaj się ukochana ma .....

Legia.MA, 04.01.2018 18:49:17 - *.centertel.pl

Kupcie jeszcze Józefa Burte na bramkie PLS!
Tylko Legia!

mietek, 04.01.2018 19:00:20 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Wiem, kto maczał łapska przy tamtych transferach, nie wywołuj z lasu Band of Brothers :)) Ale mimo wszystko uważam, że Szopen przejął na siebie pełną odpowiedzialność za tamte okienka. A wiesz dlaczego? Bo zastosował mechanizm znany od lat w polskiej polityce - jak się któryś polityk okaże jako niekompetentna miernota i jeszcze coś koncertowo sp*eprzy, to jedyną karą dla niego jest dymisja i nic więcej. A odprawy po cichu pod stołem i tak pewnie idą. Tutaj niby Żewłak sam odszedł, ale to niewielka różnica, bo odpowiedzialności za swoje ruchy dalej nie poniósł. Pamiętasz jego słowa o Hasim?

Wiesz co, tak mi się wydaje, że EdS będzie dobrym ruchem marketingowym, jak zadziała na wyobraźnię stadionowych Januszy swoją grą. Bo na razie media piszą o nim dość sceptycznie, więc na chwilę obecną nie ma co liczyć, że wspomniani Janusze ruszą masowo po koszulki z jego nazwskiem, "bo były gracz Arsenalu".

Ja się najbardziej cieszę, że ktoś pomyślał i dał mu kontrakt 1+1, a nie od razu dwa lata, czy dwa i pół.

eMGie do Zlb, 04.01.2018 19:18:46 - *.play-internet.pl

Wlasnie tak brachu... Co by sie nie dzialo to i tak jest lipa... Bo Nie ma Blaszczykowskiego bo mozna Teo lub Klicha chociaz Wilczka dajcie... Ma sa Kra!!!! K*** nikt nie pomysli ze gdyby to bylo mozliwe napewno grali by u NAS

Luk, 04.01.2018 19:32:01 - *.dynamic.chello.pl

Liczy się Mistrz co roku i jak DM go zdobędzie to chwała mu za to i nie ważne czy będą to gracze 35 letni czy też 18 latkowie.Ma być Mistrz.Dobre jest to że robi zakupy na wiosnę gdyż przed pucharami nigdy to się nie sprawdzało.

Pawel , 04.01.2018 20:09:00 - *.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Witamy

Czekamy na efekty

Cch, 04.01.2018 20:17:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Chorwacki dziennikarz o naszym nowym nabytku Antoliciu "Jest nieco wyśmiewany w kraju, ale niesłusznie. To naprawdę dobry zawodnik, choć urodzony 10 lat za późno. To piłkarz starego typu, bardzo dobrze się ustawia, ma wszystkie zalety, ale też mało biega. Mówi się u nas, że Jozak zrobił tym transferem przysługę Dinamu - mówi dziennikarz. Piłkarz miał kosztować ok. 400 tysięcy euro".

powiślak@ZIb, 04.01.2018 20:29:49 - *.centertel.pl

Ty się też tak nie tasuj nad tym kapitanem.bo być może taki sam kapitan Legii odszedł do klubu o którego istnieniu wszyscy dowiedzieliśmy się w tym roku.a to cale dynamo to jest mocno średnia drużyna.tylko ktoś celowo pompuje balon żeby każdy skakał z radości.sytuacja na wiosnę równie dobrze może byc mało ciekawa.bo mieliśmy zespół który już zaczynał się rozumieć.a teraz znowu mamy niewiadomą.nowi muszą się poznać, zgrać itd.na razie przyszedl emeryt i rencista oraz Antolic a odszedł najlepszy z jesieni Guilerme.dobrze że Rado wraca do treningów.bo osobiście uważam że to od jego formy będzie wszystko zależało. Na szczęście jeśli będzie mógł grać to jestem spokojny.bo to właśnie Rado wciąga ligę nosem a co do innych to się okaże.czy to czasem nie po to bylo żeby zapełnić stadion

Stare Bielany , 04.01.2018 20:42:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z odejscia Amtolicia tak sie cieszą w Dinamie jakby od nas odszedl Chukwu .
Pisza na Telesport .hr, ze to pomocnik biegajacy w meczu 4/ 5 km . Bardzo wolny i mało agresywny . W zasadzie chodzi a nie biega.
Czlapak

@rek do mietek, 04.01.2018 20:46:55 - *.dynamic.chello.pl

Jeśli chodzi o mnie, to póki co do mnie przemawia polityka kadrowa i zaangażowanie w zmiany duetu RJ + IK...

Wymowne są tutaj słowa IK: "...Należy patrzeć na całokształt, a nie na część puzzli (vide: Eduardo da Silva) Mamy ambicje sportowe, musimy więc dodać jakość do zespołu. To kryterium numer jeden. Kryterium numer dwa to odmłodzenie składu. Nie da się od razu wymienić całego składu i nawet tego nie chcemy. To okno transferowe nie jest najważniejsze, musimy patrzeć na kolejne i kolejne. Będziemy pozyskiwać młodych zawodników w kolejnych oknach i budować zespół długofalowo. Mówimy tu jednak nie o jednej nocy, a o perspektywie 3-4 lat...

I chociażby już za te słowa Ivan Kopcija i Romeo Jozak (a poniekąd i DM), mają u mnie plusa... Jak za tymi zmianami pójdzie także większa jakość sportowa, to tym bardziej będę za nich trzymać kciuki... This is (L)egia... Pozdro (L)

Daszka, 04.01.2018 20:53:04 - *.dynamic.chello.pl

@mietek - czy szanowny kolega kiedykolwiek pomyślał jak niewiele różni go od stadionowych czy biurkowych przysłowiowych Januszy? Zniewalająca pewność siebie, wiedza na temat meandrów Legii z pogranicza kosmosu, tupet i całkowita nieomylność w głoszonych poglądach - to tylko podstawowe cechy charakteryzujące tzw. Januszy. Chłopie, czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż od kilku tygodni wypełniasz w 100% klasyczną definicję synonimu tego rodzaju kibiców?!
Ps.: już dużo wcześniej, serdecznie ci doradzałem zimową kanikułę dla podreperowania wizerunku osobowego i wyostrzenia percepcji intelektualnej. Szkoda, że nie skorzystałeś z mojej rady, albowiem swoimi aktualnymi postami brniesz coraz bardziej w bylejakość komentatorską zanudzając okrutnie innych użytkowników naszego portalu.

Tagi, 04.01.2018 21:05:24 - *.dynamic.chello.pl

Co Wy chcecie od wieku piłkarza ?
Bracia Paixao po 33 lata , Robak-35 lat , Głowacki-38 lat , Brożek-34 lata Angulo-33 , Krasic , Vassiliew po 33 lata i wielu , wielu innych w podobnym wieku , którzy GWIAZDAMI nigdy nie byli , a w ekstraklapie grają i to często pierwsze skrzypce :)
Proponował bym się wstrzymać z ocenami ( szczególnie tymi negatywnymi) przynajmniej do 3,4 kolejki .

(L)evy, 04.01.2018 21:40:48 - *.179

Gorsi od Chukwu i Berto nie będą .....a to już Nasz wielki sukces :)Czekamy na wiecej bo taka jest konieczność !

Szpilordzik, 04.01.2018 22:31:27 - *.wapgw.era.pl

Tutaj glownie i jedynie chodzi Miodkowi w tym momencie aby Legia zdobyla mistrza. I uwierzcie mi ze jak zdobedziemy bo w to wierze to juz w nastepnym okienku zacznie sie powolutku ale skuteczne odmladzanie kadry... Nikt o zdrowym zmysle myslacym na juz aby zdobyc mistrza i puchar nie zakupi samych mlodzikow bo po co? Mlodziki nic by nie ugrali... I uwierzcie mi ze z tymi transferami na lajcie zdobedziemy puchar jak i mistrza a takie scierwa typu amica skisla moga nam pozazdroscic takich transferow. Pozdrowienia z Brzegu opolskiego

bonio78, 04.01.2018 22:39:59 - *.37

Zobaczcie ilu w Serie A lata z takim wiekiem

Mr T, 04.01.2018 22:51:08 - *.dynamic.mm.pl

A ja zbyt wiele nie spodziewam się po tych wzmocnieniach. Kapitan Dinama ale jakoś nie mają o nim najlepszego zdania w Chorwacji. Podobno za 750k. Eduardo? Jedyna nadzieja ze pociągnie kilku młodzieżowcow do pracy. Myślę że na boisku furory nie zrobi. Obym się mylił.

(L)egia, 04.01.2018 23:27:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z innej beczki: co się stało z legia.com?

Gumis1984, 05.01.2018 01:02:19 - *.dynamic.chello.pl

Również jestem za Polakami, ale są trzy problemy:

1. Nikt dobrego ogranego Polaka z Polskiej ligi nie puści do Legii.
2. Jak już nawet jakiś klub się zdecyduje puścić zawodnika do Legii to cena idzie z automatu x2 vs ile by wzieli od każdego innego klubu
3. Mentalność i kompleks Warszawy i Legii wśród wychowanków innych klubów co w konsekwencji wpływa na spadek zaangażowania np Mączyński niby reprezentant niby w wisle coś kopał a u Nas kopie się jedynie w czoło.

Jedyny słuszny kierunek na Polaków w składzie to rozwój akademii ale na to potrzeba i kasy i czasu.
Patrząc na formę całej ligi to po tych wzmocnieniach plus 1 ogarnięty obrońca 1 offensywny pomocnik na obronę tytułu i puchar powinno wystarczyć.

Dodatkowo konieczne jest na lato ściągnięcie młodego zdolnego bramkarza i 4-5 zawodników do maks 25 lat bo za 2 sezony 8 z obecnego składu wypadnie z racji wieku.

Cult⚽️Legia, 05.01.2018 01:42:14 - *.190

Witamy!w!Legii!witamy!

Do Gumis1984, 05.01.2018 08:18:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz rację ale co niektórym to nie da się przetłumaczyć :) Młodych chcą? Czy my możemy sobie pozwolić grać 6 juniorami w składzie? przecież byśmy nawet do 8 nie weszli :) Ceny nam inne kluby zawyżają jak słyszą Legia to co mamy przepłacać i sponsorować taki Górnik? Zresztą tych zawodników Jozak zna i takich starają się na początek pościągać.

t, 05.01.2018 09:17:34 - *.mac.edu.pl

brać Kurzawę z Górnika - od czerwca będzie wolnym zawodnikiem

resero, 05.01.2018 09:21:04 - *.194

rozumiem że trzeba wykorzystać potencjał i znajomość rynku Chorwackiego, ale trochę smutne te plany, bo zapowiada się że Nasza drużyna będzie cała złożona z obcokrajowców.
Fedor Cernych , Damian Le Tallec, Mate Maleš,
William Remy, Vacoub Sylla, Marko Vesović

Afro, 05.01.2018 09:33:52 - *.static.nsti.pl

do SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, przeczytaj wywiad z Kepciją i wyluzuj.

@rek do resero, 05.01.2018 09:48:03 - *.dynamic.chello.pl

Takie czasy nastały... Globalizacja... Brak miejsca na sentymenty... Albo oczekujemy sukcesów w lidze i Europie, albo na siłę tworzymy "twór piłkarski" złożony z samych Polaków, ot tak dla szowinistycznej zasady... Dla ułatwienia ciągu myśli oto obecny skład znanego klubu piłkarskiego... Zgadnij, ilu Hiszpanów gra w pierwszej jedenastce... Pozdro (L)

Nr Nazwisko Data urodzenia
Bramkarze
1. Keylor Navas 15 grudnia 1986 r.
13. Kiko Casilla 2 października 1986 r.
30. Luca Zidane 13 maja 1998 r.
Obrońcy
2. Daniel Carvajal 11 stycznia 1992 r.
3. Jesús Vallejo 5 stycznia 1997 r.
4. Sergio Ramos 30 marca 1986 r.
5. Raphaël Varane 25 kwietnia 1993 r.
6. Nacho 18 stycznia 1990 r.
12. Marcelo 12 maja 1988 r.
15. Theo Hernández 6 października 1997 r.
19. Achraf Hakimi 4 listopada 1998 r.
Pomocnicy
8. Toni Kroos 4 stycznia 1990 r.
10. Luka Modrić 9 września 1985 r.
14. Casemiro 23 lutego 1992 r.
17. Lucas Vázquez 1 lipca 1991 r.
18. Marcos Llorente 30 stycznia 1995 r.
20. Marco Asensio 21 stycznia 1996 r.
22. Isco 21 kwietnia 1992 r.
23. Mateo Kovačić 6 maja 1994 r.
24. Dani Ceballos 7 sierpnia 1996 r.
Napastnicy
7. Cristiano Ronaldo 5 lutego 1985 r.
9. Karim Benzema 19 grudnia 1987 r.
11. Gareth Bale 16 lipca 1989 r.
21. Borja Mayoral 5 kwietnia 1997 r.

@rek do resero, 05.01.2018 10:00:10 - *.dynamic.chello.pl

Pomogę ci, bo możesz mieć problemy geograficzne: tylko 4 Hiszpanów, a jeśli w pierwszym składzie wyjdzie Casemiro Brazylia) i Hernandez (Francja), to tylko 2 Hiszpanów...!!!

1 BR Kostaryka Keylor Navas
2 OB Hiszpania Dani Carvajal
3 OB Hiszpania Jesús Vallejo
4 OB Hiszpania Sergio Ramos (kapitan)
5 OB Francja Raphaël Varane
6 OB Hiszpania Nacho
7 NA Portugalia Cristiano Ronaldo (3. kapitan)
8 PO Niemcy Toni Kroos
9 NA Francja Karim Benzema (4. kapitan)
10 PO Chorwacja Luka Modrić
11 NA Walia Gareth Bale
12 OB Brazylia Marcelo (wicekapitan)

rdzenny, 05.01.2018 10:39:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dajmy chłopakom czas na gre , papiery i umiejętności maj , nie zapomne jak wielu z was wieszało psy na Ofoe że gruby mało biega , źle podaje a później ? prawda jest taka że jak przez 10 miesiecy gry w Legii nie zrobia postepów to nic z nich nie bedzie...

resero do @rek, 05.01.2018 11:35:41 - *.194

możemy porównywać się do Realu Madryt :), idąc w skrajności możemy powiedzieć że Atletic Bilbao tworzy tylko skład z Basków i też osiąga sukcesy w lidze Europy i utrzymuje sie w Lidze...

a tak na poważnie obcokrajowcy traktują Legie jako przystanek do większej kariery bądź miejsce do odzyskania formy, po sezonie szukają innego klubu a my w eliminacjach do Ligi Mistrzów/Europy zostajemy z niczym.

@rek do resero, 05.01.2018 11:41:05 - *.dynamic.chello.pl

Nikt po zdobyciu Mistrza Polski 2018 i przy szansie zagrania w LM lub LE nie odejdzie... Uwierz mi...:))) Pozdro (L)

grzesiek, 05.01.2018 11:41:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Myślę że Jozak już wcześniej zaplanował te transfery, żeby takie kucharczyki, kopczyńskie i inne gady zobaczyły jak się gra w piłkę.

Wolfik, 05.01.2018 11:50:32 - *.dynamic.mm.pl

Dwóch nowych zawodników można podsumować tak:
-jeden chce grać ale nie wiadomo, czy może (EdS)
-drugi może grać, ale nie wiadomo czy chce (Antolić).

Jak zwykle, czas pokaże.

Krzeszczu, 05.01.2018 12:41:09 - *.cust.bredband2.com

@ grzesiek: I tutaj zgadzam sie z Toba. W przeciwienstwie do czasow Band of Brothers i youtuba, transfery (pomijam spekulacje jakie) sa robione przez Jozaka czyli trenejro pierwszego skladu. Na dodatek sa robione wczesnie, co daje czas na trening i zgranie sie zespolu. I ta polityka napawa optymizmem.

A co i jak to juz niedlugo czas zweryfikuje.

@ Wolfik: dobre podsumowanie :-)

czares, 05.01.2018 17:34:28 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

średnio nieżle byle bez napinki , trener bierze na siebie całą odpowiedzialność za nowy skład W ostatnich latach najlepsze transfery to Ljubo,Nemania i Vadis sorry Pazdan też. A jak będzie?

Afro, 06.01.2018 16:12:49 - *.dynamic.chello.pl

Wszystkie te transfery dzieki znajomościom trenera. Teraz dawać Szwajnsztajgera, z Warszawy do siebie miałby tylko kilka godzin samochodem.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.