Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Krystian Bielik podczas meczu Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
Krystian Bielik podczas meczu Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 7 stycznia 2018 r. godz. 19:59

Bochniewicz i Bielik mogą trafić do Legii

Wiśnia, źródło: Twitter

Legia, szykując się na odejście Michała Pazdana, intensywnie szuka za niego następcy. Warszawski zespół prowadzi rozmowy z dwoma środkowymi obrońcami - Pawłem Bochniewiczem z Udinese Calcio oraz Krystianem Bielikiem, grającym obecnie w Arsenalu. Obydwaj są młodzieżowymi reprezentantami Polski.

Bochniewicz urodził się w 1996 roku i od sześciu lat gra za granicą. Karierę rozpoczął w Wisłoce Dębica, potem występował we włoskiej Regginie, w hiszpańskiej Granadzie, aż w końcu wrócił do Włoch zasilając Udinese. Ma za sobą występy w kadrach do lat: 17, 18, 19, 20 i 21. W tym sezonie zagrał w dwóch meczach pierwszej drużyny - m.in. w starciu o Puchar Włoch z SSC Napoli.

Z kolei Bielik jest doskonale znany kibicom Legii. To właśnie z warszawskiego klubu odszedł trzy lata temu do Arsenalu za 2,25 miliona euro. Rok temu został wypożyczony do Birmingham, ale wrócił do "Kanonierów" w maju. W jego przypadku w grę wchodziłoby wypożyczenie.








Komentarze: (55)

Cult⚽️Legia , I inni , 07.01.2018 20:06:00 - *.115

Bravo!Prezesie!Bić!Sie!onich!Taléty!to jusz ich czas odnosić Sukcesy z Legiá!

Greg, 07.01.2018 20:13:54 - *.centertel.pl

Bochniewicz zaczynał w Wisłoce Dębica a nie Stali Mielec.

mietek, 07.01.2018 20:15:25 - *.internetia.net.pl

Grubo :)

Hector , 07.01.2018 20:16:08 - *.play-internet.pl

Bielik niech sobie grzeje ławę w Anglii. Był już kiedyś w Legii podpalił się myślał że złote góry przed nim a sparzyl się i jego rozwój stanął. Nie potrzebujemy ogrywac Arsenalowi grajkow, to żaden interes.

Krzeszczu, 07.01.2018 20:32:44 - *.cust.bredband2.com

@ Hector: jesli mnie pamiec nie myli to raczej owczesny prezes BL byl bardziej napalony na kase niz arab na kurs pilotazu i dlatego sprzedal Bielika do ArseAnalu.

Przeciez to byly czasy slynnych "Dear Friends".....

Adam, 07.01.2018 20:33:23 - *.centertel.pl

Bielik nie nie nie, juz wybrał droge kariery po co nam ten chłopaczyna do widzenia.

Bb, 07.01.2018 20:36:03 - *.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Hector
A co jest dla ciebie interesem, że legia zostanie bez środkowego obrońcy? Czy sprowadzenie nie przygotowanego grajka, bielizna odgrywał się na poziomie wyższym niż ekstraklasa, w sensie piłkarskim i taktyczny, no i nie musi się aklimatyzacja z głowy bo już wie co i z kim

, 07.01.2018 20:42:13 - *.centertel.pl

Nie wiem w te informacje bo @rek o tym nic nie mówił że oni mogą przyjść

zaba285, 07.01.2018 20:45:26 - *.lukman.pl

Hector - a kogo ma Legia ogrywać? Kopczyńskiego? :)

Kermit, 07.01.2018 20:48:23 - *.play-internet.pl

Super. Dawać Bielika, będziemy go sprzedawać bez końca jak Borysiuka :)

Juri, 07.01.2018 20:49:25 - *.centertel.pl

Świetna sprawa.

Cch, 07.01.2018 20:50:03 - *.dynamic.mm.pl

Ooooooo ;)

Kibo(L), 07.01.2018 21:05:24 - *.play-internet.pl

Hector odsaw to zioło.... swego czasu to nie Bielik miał ciśnienie na odejście tylko Leśny chciał hajs zarobić prędko a dwa to niestety na dzień dzisiejszy to rezerwowi Arsenalu Londyn będę ogrywaćsię w Legii Warszawa a nie rezerwowi Legii w Arsenalu ☹ chociaż jako kibic Legii wolał bym tą drugą opracuję

RatMed, 07.01.2018 21:14:02 - *.play-internet.pl

Moim zdaniem Legia powinna ściągnąć z Górnika Zabrze Wieteske Mateusza

mietek, 07.01.2018 21:23:12 - *.internetia.net.pl

@Krzeszczu: Przynajmniej tutaj chłopak nie będzie "wiecznie czwarty" ;))

Jedynie można się zastanowić, czy na miejsce sprzedanego definitywnie Pazdana nie lepiej spróbować z Bochniewiczem, skoro jest mowa o pierwokupie po wypożyczeniu.

Makos, 07.01.2018 21:25:01 - *.dynamic.chello.pl

Super, super baaardzo super. Oby tylko się udało

@rek, 07.01.2018 21:25:41 - *.dynamic.chello.pl

Z Bochniewieczem to "zaawansowane" rozmowy prowadzi Górnik Zabrze i są napaleni na niego, jak "młody Arab na kurs pilotażu" (jak mawia mietek...:))) Bielik to temat czysto zastępczy typu "na udo"... Albo się udo albo nie...:))) Spoko, kolejne transfery są "w drodze"...:))) Pozdro (L)

Redhead, 07.01.2018 21:26:18 - *.centertel.pl

@RatMed
Wieteske? Proponuje obejrzeć kilka spotkań Górnika. Ogromna liczba błędów, zresztą wystarczy spojrzeć na liczbę bramek straconych przez Zabrze. Już chyba lepiej Astizem grać.

Krzeszczu, 07.01.2018 21:34:07 - *.cust.bredband2.com

@ @rek: nie obrazajac mietka, ale czy jestes absolutnie pewny ze to on tak wlasnie mowi....?
:-)

@ mietek: o Bochniewiczu nic nie wiem ale wnioskujac z wypowiedzi jest to niezly zawodnik. Czy sie myle?
Jesli Bielik by byl opcja do wykupienia to jestem calkowicie na tak, bo jest mlody, ma talent (glupi Durna go udöpil na mistrzostwach) i beda z niego ludzie. Zakladajac ze ma poukladane w glowie, a zjego wypowiedzi ktore wtedy slyszalem to wnioskuje ze ma....

mietek, 07.01.2018 21:35:25 - *.internetia.net.pl

@ @rek: To Krzeszczu z tymi arabami :))) Ja bym powiedział, że są napaleni jak szczerbaty na suchary :))

Wolfik, 07.01.2018 21:41:31 - *.dynamic.mm.pl

Żeby było ciekawiej....pewnie niewielu Kolegów wie, że włosi wypożyczają Bochniarza za darmo równocześnie płacąc mu pensję. Zatem chłopak grałby u nas CAŁKOWICIE za darmo. Sprawę przedstawiał w wigilijnym "Cafe Futbol" prezes Boniek.

Ibis, 07.01.2018 21:47:14 - *.dynamic.chello.pl

~ @rek - cyt.: "(...) ówczesny prezes BL był bardziej napalony na kasę niż Arab na kurs pilotażu (...)" - autor kol. Krzeszczu!
My internauci(L) musimy być czujni w każdym momencie...

Ptr, 07.01.2018 21:49:41 - *.centertel.pl

A może by tak pomyśleć o takich zawodnikach jak Klich,Żyro,Jach ?

Do @rek, 07.01.2018 21:53:53 - *.play-internet.pl

Internetu co z tego że Górnik prowadzi z nim rozmowy ... co oni mogą mu zaproponować lepszego niż Legia ?

Jkp, 07.01.2018 21:54:56 - *.play-internet.pl

Krzeszczu, pier... jak potłuczony, jak zwykle. Ludziom się odechciewa czytać te komentarze, bo wszędzie Ty. Nie znasz się na niczym, a grasz tu kumatego.
Bielik nie miał nic wspólnego z dear freinds. Poszedł bo sam chciał a Legia dostała duża kasę za niego, jak za sam potencjał. Wiec sobie daruj

@rek, 07.01.2018 21:57:35 - *.dynamic.chello.pl

Mnie to osobiście wpienia teraz maczanie we wszystkim swych paluchów przez Agencję Unidos... Mają w swojej stajni min.: Pazdana, Jędzę, Radovica, Jałochę, Kopczyńskiego, Rybusa, Gola, Borysiuka, etc... Tworzy ją sprytna piątka, w tym min. M. Piekarski (vel Piekario, Mario) oraz D. Ebebenge (vel Ungabunga), czyli ulubieniec Krzeszcza i mietka (pozdrawiam was obu)... Mącą w głowie Pazdanowi z tym Bordeaux, gdzie zapewne Pazdek bardzo szybko zagrzeje ławę... A nie chce się im kuźwa napisać pisma "Dear Friends" :))) w kwestii opchnięcia na zachód tego naszego młodego i wiecznie zdolnego pomocnika Kopczyńskiego...:))) Pozdro (L)

Do Hector, 07.01.2018 21:58:05 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Dla nas zadnym interesem jest jak grzeje lawe.. tak naprawde niech sie pokarze, zagra (moze) pare dobrych spotkan i ktos sie po niego zglosi i dla nas bedzie % $$$. Moze nie mam racji ale tak mi sie wydaje :) I tez nie traktujmy go jak judasza bo mial szanse wiec z niej skorzystal

Pozdro!!

Przemass ( L ) , 07.01.2018 21:59:39 - *.play-internet.pl

Brawo ! Dobry kierunek !!
Zastanawiam się tylko skąd mamy kasę na transfery ? Jak na razie nie są to miliony euro, ale strategia zakupów jest w końcu inna niż do tej pory. Zawsze slyszelismy, że będziemy kupować jak kogoś sprzedamy. Czyżby efekty wizyty Prezesa w krajach arabskich ???

Arek, 07.01.2018 22:00:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I to by było coś jak dla mnie. No i w końcu Polacy. Oby się udało, chociaż dupodajka ma pewnie atut w postaci pewnej gry w pierwszym składzie. Ale ja trzymam kciuki.

xyz, 07.01.2018 22:10:33 - *.19-1.cable.virginm.net

Jaki jest sens kontraktowania Bielika jeśli Legia nie będzie mogła go później wykupić (oczywiście jeśli by się sprawdził)? Powinniśmy kupować, albo brać na wypożyczenie z opcją pierwokupu.

mietek, 07.01.2018 22:11:36 - *.internetia.net.pl

@Ptr: Jach się uparł, że chce zostać drugim Bednarkiem i pooglądać trochę ligi angielskiej z trybun.
Klich już kilka razy pokazał, że do poważnej piłki się nie nadaje, więc daj spokój.
A Żyro? No przecież go mamy w kadrze :))

@Krzeszczu: Według informacji z tych tweetów wklejonych na górze Bochniewicz nie chce przedłużyć kontraktu z Udinese (wygasa za półtora roku), więc opcja z potencjalnym pierwokupem wcale by nie musiała być bardzo droga.

A Bielik? Nie wiem, czy Arsenal go będzie chciał definitywnie sprzedać. Raczej w to nie wierzę.

Dear friends I hope you all well, 07.01.2018 22:15:25 - *.dynamic.chello.pl

Nawet jak Bielik tylkona wypożyczenie, to i tak nic nie tracimy. Jak okaże się za słaby to wróci. Jak będzie dobry, to wracając do Arsenalu przynajmniej przwinie się, że grał w Legii Warszawa. To wpłynie na wyobraźnie młodych talentów, których później będzie się do nas sprowadzać. Oczywiście mówię tu o prawdziwych młodych talentach, a nie o Kopczyńskich i tym podobnych przeciętniakach. Dobrze kombinują.

@rek, 07.01.2018 22:16:55 - *.dynamic.chello.pl

do Krzeszczu

Sorrki brachu, to faktycznie była twoja cięta riposta a propos BL z tym "pilotażem"... Ach ta moja skleroza...:)))

Do Przemass
A pisałem kilka tygodni temu o kontaktach arabskich DM i jego "tajnych przez poufne" rozmowach... I chyba wtedy tylko kolega "Legionista" skomentował i wyczuł moje przypuszczenia"...:)))

Z kolei kilka dni temu napisałem także, iż DM jest zawodowcem w biznesie i wie, iż "pieniądze lubią ciszę", a te stwierdzenia DM o braku kasy były jedynie pewnego rodzaju zasłoną dymną... Ten mój wątek z kolei dobrze wyczuł Krzeszczu i poniekąd zgadza się ze mną, prawda Krzeszczu...???...:))) Pozdro (L)

Do do @rek, 07.01.2018 22:20:12 - *.dynamic.chello.pl

Może to, że w Górniku wypromowało się w tym sezonie kilku młodych chłopaków, a u nas nikt??? Dopiero ostatnie ruchy transferowe mogą sugerować, że jest tu jakiś fajny pomysł i projekt. Skupują dobrych, doświadczonych graczy i młodych aby się uczyli od najlepszych. Przed tymi ruchami na miejscu młodego pilkarza, to wybrałbym Górnika.

Roma, 07.01.2018 22:21:38 - *.unknown.vectranet.pl

Podoba mi się to.

Yo friends I hope u all well 4real, 07.01.2018 22:27:38 - *.dynamic.chello.pl

@rek Pazdanowi nikt nie mąci w głowie, bo on już dawno myśli o zmianie klubu. Ty mając tyle lat co on, pazdabomanie za sobą, nie chciałbyś spróbować się w mocniejszej lidze i lepiej zarobić? Kisiłbyś się do końca kariery w Wilanowie i grał może o puchary raz na kilka lat?
A tego ungabunge to ty szanuj, bo chlopak osiągnąl w zyciu wiecej niz ty. Jakbys go spotkal na zywo to bys do niego nigdy tak nie powiedzial. Bał byś się, że ci ten murzyn wperdol spusci, a i pewnie mame wypiesci

@rek, 07.01.2018 22:31:15 - *.dynamic.chello.pl

A tymczasem................. A tymczasem wczoraj Prijo pyknął kolejne 2 brameczki i póki co prowadzi w walce o koronę króla strzelców w Grecji... Można..? Można... Pozdro (L)

@rek do yfihua4real, 07.01.2018 22:35:23 - *.dynamic.chello.pl

Moi..? Wperdol..? Niech wpadnie do mnie na siłkę... No problem...:)))

@rek do YfIhuaw4real, 07.01.2018 23:10:22 - *.dynamic.chello.pl

Poniżej spory fragment z lutowego wywiadu z D. Ebebenge, w którym widać jego "pewność siebie" i jego "troskę" o dalsze losy (L)egii...

"...W przypadku wykupu udziałów przez DM i odejściu wielu kluczowych pracowników klub straci instytucjonalną ciągłość, to pewne. Pracy żadnego człowieka zatrudnionego w Legii nie można deprecjonować, każdy oddaje klubowi serce. Oczywistym jest jednak, że Legia opiera się w tym momencie na jednostkach, które mają w sobie całe know-how, wszystko, co kluczowe dla działań klubu. W momencie ich jednoczesnego odejścia pamięć instytucjonalna zaniknie. Sytuacja, w której Legia utraci 80 procent jakości intelektualnej, będzie bardzo trudna do naprawienia - uważa Ebebenge.

Dodaje również, że na bazie wcześniejszych obserwacji jest przekonany, iż ludzie stojący za Dariuszem Mioduskim nie są w stanie od razu załatać dziur, które ewentualnie powstaną w legijnych strukturach. - Wiem, ile zajęło nam zgranie się, zrozumienie siebie i świata piłki. Poza tym zaufanie, które wypracowaliśmy sobie w środowisku w ostatnich latach, zaczęło w końcu przynosić profity. Nawet ostatni transfer Tomasa Necida to efekt naszej znajomości i wzajemnego szacunku z Mino Raiolą. Bez tego nic by z tej transakcji nie było..."

Dobrze, że D.Ebebenge pomylił się we wszystkich swoich przypuszczeniach i na przekór jego "życzeniom" Nasza (L)egia ma się dobrze, a nawet chyba lepiej, niż dobrze... Bo oto D.Mioduski bardzo szybko i sprawnie załatał powstałą "dziurę" po tych eks-specjalistach, zatrudniając Romeo Jozaka i Ivana Kepciję, którzy kontakty w świecie piłkarskim mają na co najmniej podobnym poziomie...:))) Pozdro (L)

kaktus, 08.01.2018 01:24:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

bez sensu... Na wykup Bielika nas nie stać.
Jedyna szansa, żeby okazał się w tym momencie naprawdę lepszy od naszych obrońców, w co wątpię.
Ogrywać go nie ma co bo chłopak na bank u nas nie zostanie

NIE TALENT, 08.01.2018 03:27:23 - *.75

Bochniewicz 30.01.1996. Za kilka dni 22lat. Jaki to talent?
0 meczow w Serie A
0 meczow w La Liga

On tylko gral w ligach juniorow!

NIE TALENT, 08.01.2018 03:27:37 - *.75

Bochniewicz 30.01.1996. Za kilka dni 22lat. Jaki to talent?
0 meczow w Serie A
0 meczow w La Liga
On tylko gral w ligach juniorow!

Krzeszczu, 08.01.2018 05:53:53 - *.cust.bredband2.com

@ @rek: tak, zgadzam sie zupelnie co do tego ze kasa lubi cisze.
Ale jest tu kilku takich (co napewno juz zobaczyles w wpisach) ktorzy maja troszeczke inne zdanie... :-)

Pozdro.

mietek, 08.01.2018 08:00:17 - *.internetia.net.pl

@Krzeszczu: Wariacie, Ty śpisz w ogóle? :)))

@ @rek: Bardzo ładny fragment tutaj wkleiłeś. A szczycenie się transferem Necida to już nawet nie wiem, jak nazwać :)

marcin, 08.01.2018 08:41:20 - *.play-internet.pl

Bochniewicz fakt zaczynał w Wisłoce z której został wyciągnięty przez Stal Mielec w wielu chyba 13 czy 14 lat.

dfg, 08.01.2018 10:49:20 - *.syrion.pl

Największym wzmocnieniem będzie zdrowy, silny, efektowny i efektywny Rado!

Krzeszczu, 08.01.2018 11:55:02 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: poniedzialki zawsze zaczynam "w srodku nocy". Taka praca :-)))

@ @rek: bardzo dobrze ze przytoczyles ten wywiad z ugabunga. Zgadzam sie z nim ze pewna jakosc intelektualna zniknela z klubu wraz z intelektualistami. Albo raczej brak jakiejs jakosci intelektualnej, bo tej nigdy nie bylo.
Ale za to byly wyjazdy integracyjne za friko (czytaj: kase klubowa), fotki w pidzamach blokerskich i kawa za frajer. No bo sie zgrywali razem.
A ten tekst o Necidzie (ktorego lubie i szkoda ze nie wypalil) to po prostu perelka (intelektualna) :-)

Krzeszczu, 08.01.2018 11:58:26 - *.cust.bredband2.com

@Jkp: A ja wogole sie dziwie ze ty potrafisz czytac... Chociaz nie, odwoluje sie, nie potrafisz, bo gööwno kumasz z tego co ja pisze.
Wiec skoro to tak cie boli to nie wysilaj sie. Ja nie bede z tego powodu plakal. To nie fejsbuk, mnie nie zalezy na zgrai apostolow takich jak ty.

Krzeszczu, 08.01.2018 12:26:20 - *.cust.bredband2.com

@ mietek i @rek: Nasz wspolny ulubieniec Podolski (fajny facet i ciekawy pilkarz) juz do nas napewno nie przyjdzie.
Wlasnie otworzyl kebab-kiosk i nawet sam zrecznie podawal tam kebaba. Ma juz lodziarnie, browarnie/piwowarnie no i teraz kebaba. Wiec do Warszawy mu chyba juz nie podrodze :-))
Pozdro

mietek, 08.01.2018 13:13:43 - *.internetia.net.pl

@Krzeszczu: ??? Podolski??? O nim to chyba nigdy nie rozmawialiśmy :) Zresztą, on zawsze powtarzał, że jak do Polski, to tylko Zabrze.

Rios60, 08.01.2018 13:45:41 - *.dynamic.chello.pl

Legia złożyła ofertę za Mile Skorica pierwszą Osijek odrzucił chcą min 0,5 mln

pawe(L), 08.01.2018 14:35:54 - *.t2.ds.pwr.wroc.pl

Po pierwsze jeśli chodzi o Bielika to w grę wchodzi tylko wypożyczenie. Ale nie rozumiem ludzi którzy mówią, że się sparzył w Arsenalu?! Oczywistym było, że nie przechodził tam grać w pierwszym składzie, a ogrywać się. Ma za sobą fantastyczne wypożyczenie do Birmingham, a w tym sezonie gdyby nie kontuzja miał być ogrywany w pierwszym zespole. Świetny piłkarz, da nam stabilność w obronie zamiast tych miernot. Brać go obowiązkowo!

Orzeł, 08.01.2018 16:47:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Odbieramy Kanonierom Bielika i jedziemyyyyyyyyyy !!! A Mila to tylko Sebek ( może już sobie przypomniał , że jest nasz ?)

@rek do Krzeszczu, 08.01.2018 22:10:23 - *.dynamic.chello.pl

Ależ ja bracie pisałem w swoich postach o zainteresowaniu E. Polanskim, a nie Ł.Podolskim... Jak mawia klasyk: to na P-e i to na P-e... A tamtemu niech kebab rośnie w siłę... Pozdro (L)

Krzeszczu, 09.01.2018 22:27:24 - *.cust.bredband2.com

@ @rek i mietek: Czyli pomylilem Podolskich z Polanskimi, my bad panowie, sorry :-)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.